Warning: Use of undefined constant K2_BUILD_ID - assumed 'K2_BUILD_ID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hb015700/www_root/gardens/administrator/components/com_k2/helpers/html.php on line 434

Warning: Use of undefined constant K2_BUILD_ID - assumed 'K2_BUILD_ID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hb015700/www_root/gardens/administrator/components/com_k2/helpers/html.php on line 450

Warning: Use of undefined constant K2_BUILD_ID - assumed 'K2_BUILD_ID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hb015700/www_root/gardens/administrator/components/com_k2/helpers/html.php on line 460
Mobilita Slovensko - Deň 3
Print this page
Saturday, 15 June 2019 12:36

Mobilita Slovensko - Deň 3

Written by
Rate this item
(0 votes)
Počas tretieho dňa projektovej mobility v našej hosťujúcej škole žiaci opäť zasadli do školských lavíc. Avšak vyučovanie neprebiehalo tradičným spôsobom.
V rámci zvyšovania vedomostí o potravinovej sebestačnosti krajiny a spoznávania našej krajiny aj prostredníctvom našich bežných jedál sme sa pustili do jednej z hlavných aktivít, ktorá bude spoločná pre každu ďalšiu krátkodobú výmenu skupín žiakov.

Žiaci sa opäť rozdelili do šiestich medzinárodných tímov, v ktorých mala zastúpenie každá krajina a spoločne pripravovali šaláty z plodín, ktoré pestujeme v našich vyvýšených záhonoch. Stoly v našej školskej kuchyni zaplnili rôzne šaláty z mrkvy, šalátu, cibule, kapusty či jabĺlk a iných plodov našich záhrad. Úloha jednotlivých tímov však vôbec nebola jednoduchá. Nespočívala len v príprave chutného šalátu, ale aj v zaznamenaní postupu prípravy šalátov a zameraní sa na vybranú plodinu použitú v šaláte, o ktorej následne základné fakty o jej pestovaní a využívaní spracovali do digitálneho časopisu. Vznikla tak jedna z ďalších učebných pomôcok - jeden z projektových výstupov, ktorý bude súčasťou "kabinetov" biológie všetkých partnerských škôl.

V závere dňa sme sa teda dozvedeli a žiaci naučili ako sa pestuje mrkva, cibuľa, kaleráb, kapusta, redkvička a šalát a kde v kuchyni tieto rastliny, resp. plodiny vieme využiť. Oceňujeme prácu všetkých tímov, nakoľko nám ukazáli, že ani drobná jazyková bariéra, či chýbajúce digitálne zručnosti ich neodradili a sú schopní si navzájom medzi sebou pomáhať a prekonávať prekážky tak, aby dosiahli stanovený cieľ, za ktorý je zodpovedný celý tím.

Zajtra nás opäť čaká vyučovanie v prírode a po predchádzajúcom spoznávaní živočíšnej výroby a jej typických produktov sa zajtra zameriame na rastlinnú časť poľnohospodárstva a naše staré odrody ovocných stromov, ktoré sa v súčasnosti opäť dostávajú do pozornosti pestovateľov.

Žiacke výstupy z dnešného dňa:

eMagazine No.1

eMagazine No.2

eMagazine No.3

eMagazine No.4

eMagazine No.5

eMagazine No.6

Read 11 times