Warning: Use of undefined constant K2_BUILD_ID - assumed 'K2_BUILD_ID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hb015700/www_root/gardens/administrator/components/com_k2/helpers/html.php on line 434

Warning: Use of undefined constant K2_BUILD_ID - assumed 'K2_BUILD_ID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hb015700/www_root/gardens/administrator/components/com_k2/helpers/html.php on line 450

Warning: Use of undefined constant K2_BUILD_ID - assumed 'K2_BUILD_ID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hb015700/www_root/gardens/administrator/components/com_k2/helpers/html.php on line 460
Mobilita Taliansko - Deň 1
Print this page
Monday, 04 November 2019 21:49

Mobilita Taliansko - Deň 1

Written by
Rate this item
(0 votes)

Prvý deň tretej krátkodobej výmeny skupín žiakov realizovanej v projekte programu Erasmus+ Zvyšovanie IKT zručností v školských záhradách sme začali na radnici mesta Bagheria neďaleko hlavného mesta talianského autonómneho regiónu Sicília, kde projektové tímy zo škôl zapojených do projektu oficiálne privítal nový riaditeľ talianskej hosťujúcej školy.

Riaditeľ uvedenej partnerskej školy vyzdvihol dôležitosť nadväzovania medzinárodnej spolupráce medzi európskymi školami a tak budovanie európskej dimenzie škôl v Európskej únii.

Oficiálnosť privítania predstaviteľmi miestnej samosprávy umocnilo uctenie si partnerských škôl zahraním národných hymien všetkých krajín zapojených do projektu Erasmus+.

Na pôde mesta sme sa po pol roku mohli opäť stretnúť s projektovými skupinami učiteľov partnerských krajín, ale aj s novými žiakmi, ktorí sú do projektu zapojení. Stretnutie sa nieslo v priateľskej atmosfére a dlhých diskusiách s pedagógmi o progrese a zmenách, ktoré počas obdobia od poslednej mobility nastali nielen v priestoroch jednotlivých škôl, ale aj vo vedomostiach žiakov z oblasti poľnohospodárstva a IT. Po oficiálnom privítaní nasledovala prehliadka mesta.

Popoludňajší program úvodného dňa mobility pokračoval v partnerskej škole. Žiaci prostredníctvom krátkych videí predstavili školskú záhradu svojej školy a porovnali jej vzhľad a zmeny, ktoré tam nastali po prvom roku riešenia projektových aktivít. Bolo zaujímavé sledovať, ako si jednotlivé školy projektového partnerstva nastavili spoločné ciele projektu a prispôsobili ich podmienkam školy, ale aj klimatickým podmienkam, ktoré v daných krajinách vládnu.

Zajtra si pre nás parterská škola pripravila exkurziu v miestnom závode, ktorý spracúva olivy a vyrába z nich jeden z najzdravších olejov, extra panenský olivový olej. V poobedňajších hodinách začnú žiaci pracovať v medzinárodných tímoch na jednom z hlavných projektových výstupov - elektronických časopisoch.

Read 15 times