Warning: Use of undefined constant K2_BUILD_ID - assumed 'K2_BUILD_ID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hb015700/www_root/gardens/administrator/components/com_k2/helpers/html.php on line 434

Warning: Use of undefined constant K2_BUILD_ID - assumed 'K2_BUILD_ID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hb015700/www_root/gardens/administrator/components/com_k2/helpers/html.php on line 450

Warning: Use of undefined constant K2_BUILD_ID - assumed 'K2_BUILD_ID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hb015700/www_root/gardens/administrator/components/com_k2/helpers/html.php on line 460
Mobilita Taliansko - Deň 3
Print this page
Monday, 04 November 2019 22:28

Mobilita Taliansko - Deň 3

Written by
Rate this item
(0 votes)

Jednou z hlavných myšlienok projektov programu Erasmus+ je vytváranie európskej dimenzie škôl a multikultúrnej spoločnosti. Nevyhnutnou súčasťou tohto procesu je vzájomné poznanie odlišných kultúr, zvykov a histórie.

Aj z týchto dôvodov celý dnešný deň patril návšteve hlavného mesta Sicílie - Palerma, spoznávaniu jeho histórie, ktorá, ako sme sa dozvedeli siaha až do obdobia pred Kristom a bola silne ovplyvnená dobyvateľmi z Arabských krajín, Ríma či Grécka.

Pre nás neskutočným a nezabudnuteľným zážitkom bola prehliadka starobylej tržnice plnej ľudí a miestnych predavačov lokálnych produktov, ktorí ponúkali svoj tovar niekoľko tisíc rokov starým, ale osvedčeným spôsobom - neuveriteľne hlučným vykrikovaním po ľuďoch prechádzajúcich okolo. V najstaršej časti mesta sme navštívili kráľovský palác, ktorí vybudovali Arabi v 9. storočí a dodnes je to najstaršie kráľovské sídlo v Európe.

V súčasnosti v ňom sídlia politické strany a zasadá tu sicílsky parlament.

Pre milovníkov klasickej kinematografie, predovšetkým slávnej trilógie Francisa Forda Coppolu “The Godfather” Krstný otec, bola neopísateľným zážitkom možnosť posedieť si na slávnych schodoch pred národným divadlom Teatro Massimo di Palermo, kde sa odohrávala záverečná scéna kultovej filmovej série s legendárnym Al Pacinom, Andy Garciom a ďalšími hviezdami.

Aj my sme spomínané miesto využili na "nakrúcanie" - aspoň našich denných vlogov.

V popoludňajších hodinách sme zavŕšili naše vzdelávacie aktivity návštevou botanickej záhrady. Druhové zameranie botanickej záhrady tvorili predovšetkým rastliny tropických a subtropických oblastí, od rôznych druhov kaktusov, agáv a bambusov až po gigantické a ako z hororového filmu vyzerajúce fikusy. Priamy dotyk s mimózou a jej reakcia na dotyk upevnila poznatky žiakov z hodín biológie a umožnila im v praxi zistiť, že rastliny sa pohybujú a že predovšetkým v rastlinnej ríši pohyb neznamená len presun z jedného miesta na druhé, ale že je to predovšetkým pohyb jednotlivých častí ich tela vplyvom vonkajších a vnútorných faktorov.

Read 7 times