Warning: Use of undefined constant K2_BUILD_ID - assumed 'K2_BUILD_ID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hb015700/www_root/gardens/administrator/components/com_k2/helpers/html.php on line 434

Warning: Use of undefined constant K2_BUILD_ID - assumed 'K2_BUILD_ID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hb015700/www_root/gardens/administrator/components/com_k2/helpers/html.php on line 450

Warning: Use of undefined constant K2_BUILD_ID - assumed 'K2_BUILD_ID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hb015700/www_root/gardens/administrator/components/com_k2/helpers/html.php on line 460
Mobilita Taliansko - Deň 4
Print this page
Monday, 04 November 2019 22:36

Mobilita Taliansko - Deň 4

Written by
Rate this item
(0 votes)

V úvode dnešného dňa sme navštívili spoločnosť, ktorá sa zaoberá spracovaním ovocia a zeleniny pestovaných výlučne ekologickým spôsobom bez použitia akejkoľvek chémie.

Naučili sme sa, že celý proces od zberu plodín po ich finálnu distribúciu do obchodných reťazcov a ku koncovým zákazníkom trvá najviac 5 dní, aby bola zaručená čerstvosť všetkých produktov.

To, že robotizácia postupuje míľovými krokmi aj do poľnohospodárstva a nekončí len za dverami učební informatiky, bolo v tomto výrobnom procese preukázateľné napríklad využívaním senzorov pri triedení ovocia.

Žiaci si z "hodiny" biológie na ekofarme odniesli aj ďalšie nové vedomosti predovšetkým o spôsobe pestovania a vegetačných cykloch citrusových druhov ovocia.

V popoludňajších hodinách žiaci opäť zasadli do lavíc talianskej školy. Podobne ako počas mobility v Španielsku a na Slovensku samotnej činnosti predchádzal krátky kurz používania aplikácií Adobe na tvorbu prezentácií, ktorý opäť viedli naši slovenskí žiaci. Práca v medzinárodných tímoch prebiehala podobným spôsobom, ako počas predchádzajúcich mobilít. Pre vytvorenie elektronických časopisov žiaci v tímoch najskôr vyhľadávali základné informácie o pestovateľských nárokoch na vybranú miestnu plodinu na internete a spolu s fotodokumentáciou a vytvoreným videozáznamom vytvorili elektronické časopisy, ktoré predstavujú doplnkový edukačný materiál na hodiny biológie či ostatných prírodovedných predmetov.

Read 10 times