Warning: Use of undefined constant K2_BUILD_ID - assumed 'K2_BUILD_ID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hb015700/www_root/gardens/administrator/components/com_k2/helpers/html.php on line 434

Warning: Use of undefined constant K2_BUILD_ID - assumed 'K2_BUILD_ID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hb015700/www_root/gardens/administrator/components/com_k2/helpers/html.php on line 450
Janka Sudzinová
Janka Sudzinová

Janka Sudzinová

Saturday, 08 May 2021 11:26

ERASMUS+ Gardens Učebnica

Medzinárodný projekt "Zvyšovanie IKT zručností v školských záhradách" alebo "Raise your ICT skills in school gardens" oficiálne skončil v prolongovanom termíne 28. 02. 2021 a nás teší, že neustále pracujeme na vylepšovaní jeho výstupov, a ich udržateľnosti, či už prostredníctvom školskej záhrady, kde aj v tomto roku pokračujeme v pestovaní plodín s krátkym vegetačným cyklom v našich vyvýšených záhonoch a so zaznamenávaním ich vegetačného cyklu pomocou GoPro kamery, ale aj na "update" pripravenej digitálnej učebnice, ktorá predstavuje pre vyučujúcich biológie, techniky, či tvorby životného prostredia chýbajúcu materiálnu pomôcku a zároveň je vhodným doplnkovým materiálom pre vyučujúcich využívajúcich CLIL na vyučovaní.

Wednesday, 24 April 2019 09:00

Raised beds in April 2019

At the end of April we can finally see the first cotyledons of our seeds which we sowed a few weeks ago.

Friday, 29 March 2019 09:00

The plants we are going to plant

Our students from project team made digital e-magazines about the plants we are going to plant this year:

Sunday, 03 March 2019 08:00

Raised beds in March 2019

The end of March is the time for last preparation of our beds and places for planting and sowing.

Sunday, 17 February 2019 12:08

Students' memories from 1st mobility

Slovak students prepared some videos about their memories from Spain. They wanted throught these videos expressed their feeling, experiences and shared them to other classmates.

The first short - term exchange of the groups of pupils took part from 11th February to 15th February in Spanish partner’s school, Fundación Institución Cultural Domus, Calle Rocafort 2, Godella, Spain.

Sunday, 17 March 2019 07:01

Vyvýšené záhony pripravené...

Počas poslednej projektovej mobility, ktorá bola aj vzhľadom na ročné obdobie ešte stále viac o IKT ako o prácach v záhradách, sme konečne dostali skvelú správu o tom, že naše vyvýšené záhony (v oficiálnom projektovom jazyku "raised beds") sú vyrobené a pripravené. Počas jarných prázdnin sme ich previezli do priestorov školy, kde aktuálne čakajú na povrchovú úpravu, aby odolávali počasiu, vode, ale aj slnečnému žiareniu.

Friday, 22 February 2019 16:05

Mobilita Španielsko - Deň 4

Tento deň bol veľmi výnimočný. Témou dňa a vzdelávacích aktivít projektových tímov bola lokálna produkcia plodín a národné jedlá. Spolu so sprievodcami sme navštívili poľnohospodársky región Valencie a miestne polia, kde rástli rôzne poľné plodiny ako zemiaky, cibuľa, artičoky, či ich národná plodina šachor jedlý.

Friday, 22 February 2019 15:19

Mobilita Španielsko - Deň 3

Počas tretieho dňa mobility žiaci opäť zasadli do školských lavíc, aby si zvyšovali svoje digitálne zručnosti. Témou dňa a vyučovacích hodín bolo spracovanie digitálneho obsahu, tvorba videoblogov a ich editácia v aplikácii iMovie. Výhodou bolo, že španielsky žiaci túto aplikáciu poznali, takže boli nápomocní našim žiakom a spolu s nimi viedli doobedňajšie workshopy.

Wednesday, 20 February 2019 09:25

Mobilita Španielsko - Deň 2

Druhý deň našej krátkodobej výmeny skupiny žiakov bol dňom exkurzií. Exkurzie majú v našom vzdelávacom systéme zvláštne postavenie. Ponúkajú možnosť vyučovania mimo priestorov školy a školských tried a sú zaujímavým spôsobom vzdelávania prostredníctvom osobných zážitkov a skúseností.

Page 1 of 2